img
Home / Genel Bilgiler / Hosting Nedir

Hosting Nedir

/
/
/

HOSTING NEDİR ?

Günümüzde birçok firma hosting hizmeti almaktadır. Hosting, yani Türkçe karşılığı ile ‘ Barındırma Hizmeti ‘ günümüz teknolojisinde firmaların vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Bu hizmet sitelerin çalışması için gerekli olan ve her site için özel alan oluşturularak verilen bir hizmettir. Günün her saatinde işleme açık olan siteler bilgisayarın arka planında 7\24 açık bir şekilde her an işlem yapmaya hazır sunucular sayesinde gerçekleştirilir. Öte yanda basit olarak gördüğümüz mail hizmetleri dahi bu sunucuları kullanmaktadır.

HOSTING HİZMETİ ALIRKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN NOKTALAR ŞUNLARDIR;

Piyasada sayısız hosting hizmeti veren firma olmasına karşın bu firmaların hizmet kalitesi çoğunlukla fiyatıyla paralellik göstermektedir, yani bütçeniz için uygun gördüğünüz düşük fiyatlı bir hosting hizmeti aslında siteniz için uygun olmayabilir.

Hosting firması ararken seçeceğiniz firmanın yeni bir firma olup olmadığına dikkat edin; bu yeni firmanın geçmişi hakkında bilgi sahibi olamamanız ilerde bir takım sorunlara yol açabilir.

Hosting alırken ayrıca dikkat etmenizi gerektirecek bir diğer konu ise lokasyondur, şöyle ki; eğer Türkiye’de sınırları içerisinde bir site açmayı düşünüyorsanız hosting firmanız da yurt içinde olmalıdır. Yurt içinde olan bu firmanın sunucuları sizlere daha iyi bir hizmet kalitesi sunabilir. Hosting firmanızın sizinle aynı lokasyona bulunmasının bir diğer faydası ise eğer firmanızla, sitenizle veya sunucularınızla alakalı bir problem yaşadığınızda iletişime geçeniz ve birebir görüşmeniz daha kolay olacaktır.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Yorum yap.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir